Anasayfa   Duyurular   Site haritası   
YEŞİL GYO  |  YATIRIMCI KÖŞESİ  |  PORTFÖY  |  GYO SEKTÖRÜ  |  BASIN ODASI  |  İLETİŞİM     

  DUYURULAR

Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notumuz "8.27"ye Yükseldi

Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansı ile kurumsal yönetim derecelendirme faaliyetinde bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Şirketimiz için 17.04.2009 tarihinde 8,16 olarak belirlemiş olduğu Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu yeni derecelendirme döneminde 8,27 olarak belirlemiştir.

Y&Y GYO, GYO'lar arasında ilk kurumsal derecelendirme yaptıran şirket olma özelliğine sahiptir. 31 Ağustos 2007 tarihi itibariyle Kurumsal Yönetim İlkelerini uygulayan şirketlerin dahil olduğu Kurumsal Yönetim Endeksi hesaplanmaya başlanmıştır. Y&Y GYO'da bu endekse dahil olan 24 şirket arasında yer almaktadır.

Derecelendirme metodolojisinin temelini Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Kurumsal Yönetim İlkeleri" oluşturmaktadır. Böylece Y ve Y GYO A.Ş. için belirlenen 8,27'lik not; şirketimizin kurumsal yönetim İlkeleri'ne verdiği önemi, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmedeki istikrarı sağladığını göstermektedir. Bu doğrultuda son derecelendirme notunun tahsis edilmesinden buyana geçen oniki aylık süre içindeki performansı göz önüne alınarak, şirketimizin kurumsal yönetim derecelendirme notu teyit edilmiştir.

« Duyurulara geri dön


Copyright©2011 Yeşil GYO